13-15 листопада 2013, Львів
3-й курс в рамках серії тренінгів для суддів-викладачів «ПРОБЛЕМНІ ПИТАННЯ ЗАСТОСУВАННЯ КРИМІНАЛЬНОГО ПРОЦЕСУАЛЬНОГО КОДЕКСУ УКРАЇНИ»
13-15 листопада 2013 року пройшов третій семінар в межах серії тренінгів для суддів-викладачів, - 54-х суддів апеляційних судів з питань застосування Кримінального процесуального кодексу України. Захід організовано Радою Європи в межах проекту «Підтримка реформи кримінальної юстиції в Україні», що фінансується урядом Данії, у співпраці з Національною школою суддів України, Програмою реформування системи кримінального судочинства (OPDAT) Департаменту юстиції США Посольства США в Україні і Проектом USAID «Справедливе правосуддя».
В рамках семінару увага була зосереджена на практичних аспектах і проблемних питаннях застосування Кримінального процесуального кодексу України, включаючи питання обрання запобіжних заходів, забезпечення права на захист, правил доказування, а також обговорення інших проблемних питань, що виникають на різних стадіях кримінального процесу. Судді-викладачі надали своє бачення проблем, що зачіпалися в межах порядку денного заходу, і пропонували можливі варіанти їх вирішення.
Експерти, зокрема консультант Ради Європи, адвокат Віталій Касько, суддя магістрату США Джон О’Салліван, судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Станіслав Кравченко і Наталія Марчук, висловили свої думки щодо проблемних питань, піднятих суддями і надали коментарі зі свого боку.
Запрошений доповідач експерт Центру політико-правових реформ Олександр Банчук презентував учасникам заходу висновки і рекомендації звіту за результатами моніторингу впровадження КПК України станом на вересень 2013 року. Також в межах заходу спеціалістом з юридичних питань проекту «Реформування системи кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні» Оксаною Цимбрівською і Головою Апеляційного суду Івано-Франківської області Надією Стефанів було представлено досвід пілотного проекту про застосування досудових звітів в кримінальному провадженні щодо неповнолітніх.
Учасники тренінгу також презентували інформацію щодо проведених ними навчальних заходів у регіонах України по застосуванню нового КПК і здійснили обмін досвідом з метою зміцнення як ролі суддів-викладачів, так і вдосконалення навиків викладання задля покращення навчального процесу у майбутньому.
Програма семінару (PDF, 335 Кб).
Фотозвіт
|