Home
 

План дій Ради Європи для України на 2011-2014 роки

План дій Ради Європи для України на 2011-2014 роки

English Version

4 жовтня 2013, Київ

Міжнародна конференція за результатами першого року застосування Кримінального процесуального кодексу України

З нагоди першої річниці застосування нового Кримінального процесуального кодексу України 30 жовтня 2013 року Рада Європи в рамках проекту «Підтримка реформи кримінальної юстиції України» разом із Адміністрацією Президента України, Національною школою суддів України та у партнерстві з Верховним Судом України провели Міжнародну науково-практичну конференцію «Кримінальний процесуальний кодекс України: практика застосування та перспективи розвитку»*.

Конференція мала за мету розглянути головні тенденції та проблемні питання застосування Кримінального процесуального кодексу України (КПК) та визначити майбутні перспективи його застосування у відповідності до європейських стандартів. Захід об’єднав представників органів державної влади України, наукових кіл, дипломатичного корпусу, міжнародних та громадських організацій, що працюють у сфері кримінальної юстиції.

Конференцію відкрили Крістос Джіакумопулос, Голова директорату з прав людини Генерального директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи, Ярослав Романюк, Голова Верховного суду України, Наталія Шукліна, т.в.о. Ректора Національної школи суддів України та Ї.В. пані Мерете Юль, Посол Королівства Данії в Україні. Почесним гостем заходу був Посол Й.В. Ян Томбінскі, Голова Представництва Європейського Союзу в Україні, який під час вступної промови звернув увагу учасників заходу на важливість реформ у сфері утвердження верховенства права для відносин між Україною та Європейським Союзом. Головні доповідачі конференції Андрій Портнов, радник Президента України та Григорій Середа, заступник Генерального прокурора України, висвітлили головні результати та проблемні питання застосування нового КПК. Консультанти Ради Європи Джеремі МакБрайд, Ерік Сванідзе і Мікаель Лінгбо під час своїх виступів розкрили основні аспекти впровадження КПК України крізь призму відповідності Європейським стандартам і зупинилися на перспективах подальших реформ у сфері кримінальної юстиції України. Представники професійних правничих кіл, зокрема судової гілки влади, органів прокуратури, слідчих підрозділів, адвокатури, також представники наукової спільноти, громадських і міжнародних організацій поділилися своїм баченням щодо практики застосування КПК України і пропозиціями щодо вдосконалення процесу впровадження нового кримінально-процесуального законодавства.

Рада Європи готова й надалі сприяти Україні на шляху ефективного впровадження КПК як через підвищення потенціалу практичних працівників у застосуванні нового законодавства, так і надаючи експертну підтримку у вдосконаленні та подальшій розбудові правової бази з метою реформування системи кримінальної юстиції у відповідності з європейськими стандартами.

 

____________________

* Конференція проходила у Залі Пленуму Верховного Суду України, за адресою: м. Київ, вул. Пилипа Орлика, 8. Проект програми та матеріали заходу у додатку.

 

Фотозвіт про конференцію

 

Матеріали конференції

Програма конференції (pdf, 220 Кб)

РЕАЛІЗАЦІЯ НОВОГО КПК УКРАЇНИ У 2013 РОЦІ (МОНІТОРИНГОВИЙ ЗВІТ) (pdf, 904 Кб)

Огляд даних судової статистики щодо застосування окремих норм Кримінального процесуального кодексу України (КПК) станом на 01.10.2013 року (pdf, 110 Кб)

Кількість кримінальних проваджень надісланих до суду за період з 20.11.2012 року по 30.09.2013 року (pdf, 176 Кб)

Надходження до судів клопотань про застосування запобіжного заходу у виді тримання під вартою (pdf, 168 Кб)

Кількість клопотань, скарг, розглянутих слідчими суддями за період з 20.11.2012 року по 30.09.2013 року (pdf, 166 Кб)

Кількість клопотань про застосування запобіжних заходів, які надійшли до судів за період з 20.11.2012 року по 30.09.2013 року (pdf, 166 Кб)

Дані щодо практики застосування нового Кримінального процесуального кодексу України за період з 20.11.2012 по 15.10.2013 (pdf, 157 Кб)

Дія КПК 2012 року: основні показники (pdf, 150 Кб)

Структура запобіжних заходів, що обираються (pdf, 198 Кб)

Інформаційна довідка щодо функціонування системи безоплатної вторинної правової допомоги (pdf, 1,11 Mб)

Офіс Представника Генерального секретаря Ради Європи в Україні: тел.: +380 44 425 02 62