Home
     

Семінари з питань реалізації принципу змагальності для українських суддів

Питання концепції принципу змагальності та практичні аспекти його застосування під час кримінального провадження були обговорені в рамках семінару для суддів загальних судів України, що відбувся у Сімферополі з 17 по 18 вересня 2013 р. Цей захід був організований проектом Ради Європи «Підтримка реформи кримінальної юстиції в Україні» за фінансового сприяння Уряду Данії у співпраці з Національною школою суддів України та Центром суддівських студій на базі Апеляційного суду АР Крим. Семінар зібрав консультантів Ради Європи та 50 представників українського судочинства з північних та східних регіонів країни. Програма семінару

Перехід з слідчої інквізиційної до змагальної моделі кримінального провадження та практичне застосування принципу рівності сторін – ось лише дві з багатьох важливих змін, які було запроваджено в системі кримінального судочинства з прийняттям нового Кримінального процесуального кодексу України (КПК). Тому головною метою вказаного семінару, було надати учасникам можливість розширити їх знання про європейські стандарти у світлі застосування принципу змагальності на різних стадіях кримінального провадження. Окрему увагу було приділено питанню впровадження положень нового КПК з урахуванням практики Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ). Більш того, під час семінару учасники мали можливість обмінятися думками стосовно конкретних питань застосування, тлумачення та впровадження новел законодавства з міжнародними та національними консультантами Ради Європи та представниками Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ.

Два аналогічних семінари з питань застосування принципу змагальності були проведені для 90 суддів загальних та апеляційних судів України у червні 2013 р.

Матеріали семінару:

Ольга Шаповалова. Межі застосування принципу змагальності під час підготовчого провадження. (PDF, 1,85 Мб)

Ольга Шаповалова. Принцип змагальності та його місце серед загальних засад кримінального провадження. Сутність принципу змагальності. (PDF, 1,48 Мб)

Віталій Касько. Реалізація принципу змагальності під час досудового розслідування. Роль слідчого судді у його забезпеченні. (PDF, 236 Кб)

Лорена Бахмайер Вінтер. Вступ до змагальної кримінального-процесуальної системи(PDF, 118 Кб)

Ерік Сванідзе. Вступ до змагальної кримінального-процесуальної системи. (PDF, 117 Кб)

Ерік Сванідзе. Обвинувачення та потерпілий. (PDF, 1,46 Мб)

Ерік Сванідзе. ПРАВИЛА ДОКАЗУ ВИМОГИ ЄКПЛ ТА КПК. (PDF, 208 Кб)

Офіс Представника Генерального секретаря Ради Європи в Україні: тел.: +380 44 425 02 62