Home
     

Рада Європи провела візит експертів з нагоди підготовки висновку на проект Закону України "Про прокуратуру"

Рада Європи провела візит експертів з нагоди підготовки висновку на проект Закону України "Про прокуратуру"

6 вересня 2013 р. Київ з офіційним візитом відвідала делегація членів та представників секретаріату Венеціанської комісії, а також консультантів проекту Ради Європи "Підтримка реформи кримінальної юстиції в Україні", що впроваджується за підтримки Уряду Данії. Візит відбувся з нагоди підготовки спільного висновку на проект Закону України "Про прокуратуру". Законопроект був поданий на експертизу до Венеціанської комісії Адміністрацією Президента України на початку серпня 2013 р.

Делегацію очолив Томас Маркерт, Секретар Венеціанської комісії. До складу делегації увійшли Ганна Сухоцька, Віце-президент Венеціанської комісії, колишній посол Польщі у Святому Престолі (Ватикан), Каарло Туорі, Віце-президент Венеціанської комісії, професор юриспруденції Гельсінського Університету, Пітер Пакзолай, член Венеціанської комісії, Президент Конституційного суду Угорщини, Ніколай Ешану, член Венеціанської комісії, Заступник міністра юстиції Молдови, Шнутц Дурр, голова Відділу конституційної юстиції Венеціанської комісії, Джеремі МакБрайд, консультант Ради Європи, Баристер, колишній Голова наукового комітету Агентства Європейського Союзу з питань основоположних прав, Ерік Сванідзе, консультант Ради Європи, екс-прокурор Грузії, колишній член Європейського комітету в справах запобігання катуванням і нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню від Грузії.

З метою обміну думками та обговорення головних напрямків реформування законодавчої бази інститути прокуратури України делегація провела зустрічі з представниками українських органів влади, а саме з Заступником Голови Верховної Ради України, Головами та представниками комітетів Верховної Ради (Комітету з питань верховенства права та правосуддя та Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності), радником Президента України, Генеральним прокурором України та Головою Вищої ради юстиції України. Крім того, делегація провела зустрічі з представниками опозиційних парламентських фракцій та громадських організацій.

Спільний висновок Венеціанської комісії та Генерального директорату з прав людини та верховенства права на проект Закону України "Про прокуратуру" буде підготовлений на основі коментарів членів Венеціанської комісії та консультантів Генерального директорату з прав людини Ради Європи. Планується, що висновок буде прийнятий на 96 пленарній сесії Венеціанської комісії, яка призначена на 11-12 жовтня 2013 р.

Спільний висновок РЄ-ВК щодо проекту Закону України «Про прокуратуру» (PDF, 576 Кб)

Офіс Представника Генерального секретаря Ради Європи в Україні: тел.: +380 44 425 02 62