Home
   

06 березня 2012 р. Київ

ПРЕС-РЕЛІЗ

РАДА ЄВРОПИ ВІТАЄ ГОТОВНІСТЬ УКРАЇНИ ПРОДОВЖУВАТИ РЕФОРМУ СИСТЕМИ КРИМІНАЛЬНОЇ ЮСТИЦІЇ

Після вступу до Ради Європи у 1995 році Україна взяла на себе низку зобов'язань включно з запровадженням сучасного кримінального процесуального законодавства та зміною ролі та функцій органів прокуратури – зокрема, в частині забезпечення загального контролю законності та перетворення цієї інституції в орган, що відповідає стандартам Ради Європи.

У 2012 році були зроблені важливі кроки в напрямку продовження реформи системи кримінальної юстиції. Наприклад, був ухвалений новий Закон «Про адвокатуру», під егідою Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини був запроваджений національний превентивний механізм протидії катуванню. Великим кроком стало прийняття та набуття чинності нового Кримінального процесуального кодексу (КПК).

Рада Європи зробила вагомий внесок у ході формування вищезгаданого законодавства й зокрема – нового КПК, шляхом надання експертних консультацій та висновків. Ухвалення КПК, який відповідає європейським стандартам, стало першим важливим кроком, але справжнім випробуванням для України буде його повне впровадження й ефективне застосування. Це передбачає, зокрема, реформування системи кримінального досудового розслідування й реформу органів прокуратури, створення Державного Бюро розслідувань України, зміну ролей та усталеної практики роботи усіх учасників системи кримінальної юстиції.

Реформування органів прокуратури - це не просто переконлива рекомендація Ради Європи, а критично важливий чинник належного вдосконалення системи кримінальної юстиції. Порядок денний Асоціації ЄС-Україна  також закликає Україну до подальшого розвитку співпраці з Радою Європи у цьому напрямку, включно з переглядом Закону України «Про прокуратуру» відповідно до рекомендацій Європейської Комісії за демократію через право (Венеціанська Комісія).

Як органи державної влади України, так і міжнародні партнери повинні докласти великих зусиль з метою подальшого реформування системи кримінальної юстиції. Рада Європи готова продовжувати співпрацю у цьому напрямку й забезпечуватиме повну підтримку в рамках Проекту “Підтримка реформи системи кримінальної юстиції в Україні”, фінансованого Урядом Данії*. Офіційне відкриття проекту відбудеться о 09:30 у ході конференції 12 березня 2013 року в готелі Radisson Blu (вул. Ярославів Вал, 22). Представники органів державної влади України, міжнародні та громадські партнери, провідні експерти Ради Європи** висловлять своє бачення і обміняються думками щодо тих кроків, які необхідно зробити у ході подальшого реформування системи кримінальної юстиції в Україні.

Попередня акредитація ЗМІ - до 15.00 год. 11 березня 2013 р.
Реєстрація учасників та ЗМІ з 09:00 до 09:30 год. 12 березня 2013 р.

Контактна особа: Юлія Скабовська, Асистент Проекту «Підтримка реформи кримінальної юстиції в Україні», Офіс Ради Європи в Україні. Ел. пошта: [email protected] , тел.: +38 044 303 99 14 (117). 

*Проект впроваджується Радою Європи та фінансується Урядом Данії. Додаткову інформацію про проект можна отримати на сайті http://coe.kiev.ua/projects/cjr.html

**Експерти Ради Європи:
Лорена Бахмайер, Професор кафедри кримінального права і процесу, юридичного факультету, університету Комплутенсе м. Мадрид, Іспанія. (Іспанія)
Джеймс Гамільтон, Колишній Головний прокурор Ірландії; Президент Міжнародної асоціації прокурорів; Заступник члена Венеціанської комісії.(Ірландія)
Мікаел Лінгбо, Юридичний експерт Данського Гельсінського Комітету з Прав Людини; Колишній начальник поліції, прокурор і службовець високого рангу Служби Безпеки Данії. (Данія)
Джеремі МакБрайд, Баристер (адвокат найвищого рангу) Палати Монктон Чеймберс, Лондон, Сполучене Королівство, Голова наукового комітету Агентства Європейського Союзу з питань основоположних прав. (Великобританія)
Ерик Сванідзе, Колишній прокурор Грузії; Колишній член Європейського комітету у справах запобігання катуванням і нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню (КЗК) від Грузії. (Грузія)

Програма
English version

Офіс Представника Генерального секретаря Ради Європи в Україні: тел.: +380 44 425 02 62