Home
     

Рада Європи знову закликала Росію змінити законодавство про НКО

Рада Європи знову закликав Росію привести її законодавство про некомерційні організації у відповідність з європейськими нормами.

«Законодавство Росії по неурядовим організаціям не відповідає європейським стандартам і має бути змінено таким чином, щоб правозахисники та НУО в Росії могли виконувати свою важливу суспільну місію», - заявив в четвер уповноважений з прав людини Ради Європи Нільс Муйжніекс.

Він оголосив новий висновок з оцінкою законодавства Російської Федерації про некомерційні організації.

У ньому комісар аналізує зміни російського законодавства з липня 2013 року, застосування «Закону про іноземних агентів» і його практичні наслідки для російських НКО, дає рекомендації владі.

Це друге висновок по даній темі. Перше було опубліковано в минулому році після набрання чинності законодавчих норм, якими введено термін «іноземний агент» і відкрита можливість кримінального переслідування активістів громадянського суспільства.

Практичне застосування закону про «іноземних агентів», - пише уповноважений з прав людини, - значною мірою підтверджує виражене спочатку побоювання, що їм будуть зловживати. Зміни в законодавстві, прийняті з липня 2013 року, тільки погіршили й без того серйозні проблеми правової невизначеності, довільних і нерозмірних штрафів, а також широких дискреційних повноважень прокурорів і органів виконавчої влади.

«Відсутність попереднього судового контролю рішень, серйозно підривають права НПО, являє собою іншу процедурну лакуну, позбавляє громадянське суспільство ефективного захисту», - зазначає Муйжніекс.

«Чинне законодавство про НУО може бути використано, щоб заважати роботі правозахисників, - продовжує він. - Суворі покарання, в тому числі можливість кримінального переслідування лідерів НУО, можуть надавати отпугивающее вплив на інститути громадянського суспільства і заохочувати самоцензуру ».

Уповноважений з прав людини Ради Європи закликав російську владу призупинити застосування закону про «іноземних агентів» і утримуватися від будь-яких нових обмежень діяльності організацій громадянського суспільства в країні.

 
Офіс Представника Генерального секретаря Ради Європи в Україні: тел.: +380 44 425 02 62